Profesyonel Hacamat Ebusadullah | Hacamat sülük Nasıl Yapılır?

Mihcam Aleti ile sülük  neşter Jiletle yapılır.

Şişeler ağrıyan bölgelere 2 dakika tutturulur Şişeler ağrıyan bölgede pis kanı toplar şişelerin 2 dakika beklemesi sonucunda orası iyice uyuşur sonra şişeler çıkarılır ince ince jiletle kesikler atılır sonra şişeler tekrar çizik atılan yerlere takılır en fazla 7 dakikada  bekler vücuda zarar veren fazla ve pis kanlar o şişede toplanır Jiletle atılan bu çizikler o kadar ince atılır ki yaraların üzerinde kabuk dahi oluşmaz yaralar bir günde iyileşir atardamar veya kılcal damarlara asla zarar vermez.

Deri yüzey dokuda hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine kupa veya cam hacamat ile vakum yapılarak bu işlem tamamlanır .eskiden bu işlem için boynuz kullanılarak yapılan hacamat şimdilerde vakumlu kupa şişe kapatılarak emici gücün etkisi oluşturulur ve kirli toksinli kanlar vücuttan çıkarılır.
Bu yöntem vücudun değişik yerlerine uygulanır ve hastalıklara göre kompleks olarak yapılır yada hastalık olan bölgeye yakın yerler özellikle tercih edilmektedir.
Örnek olarak peygamberimiz sav baş ağrısından dolayı ahdayn noktasına kalça mafsalından. Ağrı için alnının her iki yanından. Zehirlenmeden dolayı kürek ortasındaki kahl den  arasından topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağından hacamat kan aldırmıştır.

İkinci kan aldırma yöntemi ise ön kolun üst kısmından girilerek direkt damardan alınmasıdır ki Kızılay'da bu şekilde kan alabiliyor. Genel kan dolaşımından alınan bu kan derin vücut dokularındaki kirlenmiş dolaşımı olmayan kanın dışarıya çıkmasını sağlamaktadır.
Bunu da şimdi Kızılay da kan verme işlemi ile halledilebilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hacamat Nasıl Yapılır? Hizmetlerimiz

Etiketler: hacamat, suluk, nasil, yapilir,